• Müşteri Hizmetleri : 0212 689 90 52 - 0549 218 61 61

Onduline Çatı Kaplamaları

Kullanıcı Değerlemesi:  / 2
Kötüİyi 

Onduline Çatı Kaplama

Onduline oldukça hafif bir çatı kaplama sistemidir. Ahşap, çelik profilli, betonarme, izolasyonlu ya da izolasyonsuz tüm çatı tiplerine rahatlıkla uygulanır. Onduline plakaların kesim işlemi oldukça basittir. Bu özelliği sayesinde çatı kaplama işlemi sıfır fire ile tamamlanır.


·         Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya, Onduline levhaları renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar. Ondüline levha mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür.

Onduline HR

Onduline Sistemi çatıların ana bileşeni Onduline HR çatı kaplama levhasıdır. Yüksek Dayanım tipi Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır.


Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya, Onduline HR renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar. Onduline HR mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür. Onduline HR levhaları gerek CEN ( European Commitee for Standardization ), gerekse TSE ( Türk Standartları Enstitüsü ) tarafından kabul edilmiş olan TS EN 534 standardında ve bu standartta "üstün kalite" olarak belirlenen "A tipi" özelliklerine göre üretilir ve test edilir.

 

Onduline HR Çatı Kaplama Levhası

Onduline HR Teknik özellikleri:
En: 95 cm
Boy: 200 cm
Net Kaplama Alanı: 1,59 m2 / adet cm
Ağırlık: 6,5 kg / adet
Oluk Yüksekliği: 4 cm
Oluk Sayısı: 10 oluk / levha
Ambalaj: 300 adet / palet

 

Onduline HR Mahya

Onduline HR Mahya teknik özellikleri:
En: 48.5 cm
Boy: 200 cm
Miktar: 0,54 adet
Ağırlık: 2.75 kg / adet
Ambalaj: 25 adet / palet


Onduline HR Su geçirimsizlik: Her türlü iklim şartında kesinlikle su geçirmez. Hafiflik: 4 kg/m2 ağırlığıyla uygulama kolaylığı ve deprem güvenliği açısından çok avantajlıdır. UV ışınlarına dayanım: Ultraviyole etkisi altında yüzeyde hiçbir bozulma meydana gelmez.

Düşey yük altında eğilme: 45 cm aşık aralığında, en çok 1/200 sehim şartını yerine getirerek metrekarede 350 kg düzgün yayılı yük taşır.

Sıcak ve soğuğa dayanım: -35°C ile +105°C arasında gözle görülen herhangi bir değişiklik olmaz. Çatlama, pullanma meydana gelmez. 50°C sıcaklık farkında boyut değişimi %0.1’e eşit veya daha düşüktür.

Isı iletkenliği: Onduline HR’in ısı iletkenlik değeri = 0.105 kcal/mh°C dır.

Ses yutuculuk: Ses yutuculuk değeri ortalama 40 dB’dir.

Biyolojik nitelikleri: Onduline HR levhaları çürümez. Küf ve mantar benzeri biyolojik etkilerden zarar görmez.

Kimyasal nitelikleri: Çeşitli tuz, asit ve alkaliler Onduline HR performansında herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Onduline HR levhaları asbest içermez.

Onduline HR renkler: Onduline HR levha ve mahyalarının standart renkleri siyah, kırmızı ve yeşildir. İstenilen renk dış yüzeydedir. Onduline HR 2 tipi levhalarda istenilen renk çift taraflı tatbik edilir. Kahverengi, Aluminyum, Natur ve Kamuflaj renkleri talep üzerine üretilir.