• Müşteri Hizmetleri : 0212 689 90 52 - 0549 218 61 61

Eternit Uygulamaları

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Kötüİyi 

Eternit Çatı Onarımı Nasıl Yapılır?


İş yeri çatılarında çoğunlukla Eternit, Trapez saç gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu çatıların en büyük sorunlarını – zafiyetlerini aşağıdaki şekilde özetlemek mümkündür.

1-Çatı Örtüsünün sıcak-soğuk-rüzgâr etkileriyle küçük hareketleri ( yani bilinen ifadeyle çatı örtüsünün çalışması) sonucunda ek yerlerinde açılmalar, tespit vida diplerinin genişlemesi kaçınılmazdır. Bu ise çatının akması, rüzgârlı havalarda ses yapması demektir.

2-Eternit veya trapez saçlarda ilerleyen zamanlarda oluşan delikler, çatlaklar, çürümeler çatıyı kullanılamaz hale getirmektedir.

 

 

3-Çatı saçağı ile duvar arasında kalan boşluklar hiç bir şekilde tam olarak kakıtılamadığından buralardan da yağmur, kar, çevrenin bütün TOZLARI, hatta kuşların girişi önlenememektedir. Soğuk-sıcak rüzgârlar bu boşlukların bir tarafından girip diğer tarafından çıkarak iç mekânın aşırı soğuması veya ısınmasına sebep olmaktadır.

Poliüretan köpük; Çatı, Eternit, yapılarda alttan, üstten püskürtme yöntemi istenilen kalınlık ölçüsünde uygulamak mümkündür.


Püskürtme köpük ile kaplama yapılan alanda, ek yerlerin tek parça olarak iyi bir ısı yalıtımı yapılmasını sağlar. Alttan uygulama, yüzde yüz yapışma etkisinden dolayı tavana yapışan köpük herhangi bir zorlama olmadığı sürece kopma, dökülme şansı yoktur. Çatıda bulunan mevcut boş betona uygun olan seçenekle oturtma veya beşik çatı; ızgaralarda 5 x 10, mahyalarda ve direklerde 8 x 8 olmak üzere yapılıp, üzerinin de komple Eternit ile kaplanması.

 

Bacaların ve bilumum yerlerdeki tuğlaların örülüp sıvanarak bitirilmesi. Asma derelerin 4 köşe plastik pimaş olarak yapılması ve aşağıya doğru iniş borularına bağlanması. Baca dipleri ve aydınlık kenarlarında bulunan tüm açık alanların kaplanarak su izolasyonu yapılması. Mahyanın haçlanması. Çatının anahtar teslimi olarak teslim edilmesi. Yapılar çatılardan, ışık alması için, ya da hafif olması için çatı örtüsü Eternit malzemesi tercih edilir. Eternit malzemesi renk çeşitleriyle çok albenisi vardır. Eternit altı konsriksiyonuna göre montaj şekli vardır.