• Müşteri Hizmetleri : 0212 689 90 52 - 0549 218 61 61

Ahşap Konstrüksiyon Çatı ve Osb Kaplamaları

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Kötüİyi 

Ahşap Konstrüksiyon Uygulamaları


Ahşap Yüksek Bir Taşıma Gücüne Sahiptir


1 kilogram ahşap, 1 kilogram beton ya da çelikten fazla yük taşır. Ahşap ile 250 metrelik açıklar kolonsuz geçilebilmektedir. Bu tip konstrüksiyonlar da, ağır olması nedeni ile çelik kullanılamıyor.Ahşap Doğa Şartlarına ve Depreme Dayanıklıdır

 

·         Hava şartlarına, kimyasallara dayanıklılık bakımından en yüksek notu gene ahşap alıyor. İngiliz Standartlarına göre elektrik ve telekomünikasyon hatlarında kullanılan ahşap direklerin hizmet ömürleri 50, su soğutma kulelerinde kullanılan ahşap dolguların 30, ahşap karayolu köprülerinin ise 50 yıldır. Bu alanlarda beton ve çeliğin ömrü yukarıdaki rakamların yarısına erişebilmektedir."Karbonatlaşma" sorunu, son yıllara kadar hizmet ömrünün sonsuz olduğuna inanılan "betonarme" ye büyük bir darbe indirmiştir.


Ahşap Kaynağı Yenilenebilen Tek Yapı Malzemesidir

 

·         Bu özelliği, üretimi ve işlenmesi için az enerji istemesi (aynı miktar alüminyumun ellide biri kadar) dönüşebilir olması ve üstün ısı yalıtım özellikleri ile birleştirilince onu çağımızın çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren malzemesi yapıyor. Bilinenin aksine ahşap kullanmak ormanların yaşamasını sağlar. Nitekim ahşabı fazla kullanan ülkelerde orman alanları devamlı çoğalıyor.