• Müşteri Hizmetleri : 0212 689 90 52 - 0549 218 61 61

Tek Kat Oluklu Sac Çatı ve Cephe Kaplamaları

Kullanıcı Değerlemesi:  / 1
Kötüİyi 

Kenetli Metal Çatı Kaplama Sistemi

Kenetli Metal veya Metal Kenet olarak da bilinen kaplama sistemi, klasik çatı kaplama sistemleri olan kurşun, bakır, alüminyum gibi çatı kaplama malzemelerinin, teknolojik üretimlerle çatılarda ve cephelerde tekrar canlanmasıdır.

Kenetli Metal & Metal Kenet Kaplama sistemi günümüz modern mimari uygulamalarında, yapılan çatı kaplamalarında görselliği ön plana çıkarmaktadır. Her türlü çatı şekline uygulanabilirliği (Tonoz, kubbe, beşik çatı v.s.) nedeni ile mimarlara tasarım özgürlüğü sağlamaktadır.

Modern mimaride metal cephe kaplamalarının tamamlayıcısı olarak da düşünülebilen Kenetli Metal Kaplama sistemi geleneksel cephe malzemelerine de kusursuz uyum gösterme özelliğiyle konut, endüstriyel ve sosyal yapılarda yaşanan birçok sorunun çözümüdür.

Kenetli Metal Kaplama sisteminin; teknik özellikleri, geniş uygulama alanları, kaplama üzerinde dolaşabilme imkânı ve renk seçenekleri (RAL renkleri) ile konut ve endüstriyel yapılarda ekonomik ve estetik çözümler sunar.

Kenetli Metal Kaplama; Bakır, Boyalı Alüminyum, Boyalı Galvaniz Sac ve Çinko olmak üzere Yerli ve Avrupa rulo sac malzemeler kullanılarak kaplamalar yapılmaktadır.

Bu metallerin kalınlıkları isteğe göre; 0,50 – 0,60 ve 0,70 mm arasında değişmektedir. % 100 SIZDIRMAZLIK sağlaması sebebiyle, diğer çatı malzemelerinin uygulanamadığı eğimi az olan çatılarda   uygulanabilmesi, istenilen boyda bir saçaktan diğer saçağa eksiz olarak kaplanabilmesi, (diğer çatı kaplama sistemlerinde yoktur) diğer çatı kaplama sitemlerine göre günden güne daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

Kenetli Metal kaplama sisteminde en önemli unsur; Kaplama başlangıç ve bitiş noktaları, köşe birleşim ve bitiş noktaları, mahya birleşim noktalarının itinalı şekilde yapılması gerekmektedir. İşçilik kalitesi bu detaylarda ortaya çıkmaktadır.

DOĞRU UYGULAMA YAPILMAYAN BİR ÇATIDAN VERİMLİ SONUÇ ALINAMAYACAKTIR...